VELKÝ BAZAR DOBRÝCH KNIH

VELKÝ BAZAR DOBRÝCH KNIH

Nenechte si ujít báječnou březnovou událost v Knihovně Václava Havla! Hospic Dobrého Pastýře pořádá 27/3/2021 od 10:00 hodin velký charitativní knižní bazar, kterému předcházela celostátní sbírka knih, proto se můžete těšit na fantastický výběr knižních novinek i hodnotných klasických děl. Najdete zde českou i světovou beletrii, bestsellery, severské drama, dětskou literaturu, sci-fi, poezii, učebnice, životopisy, cestopisy, detektivky, kuchařky i esoteriku. Na své si přijde opravdu každý.

Jednotlivé tituly pořídíte za 50 / 100 / 150 korun, některé i za dobrovolný příspěvek, za nákup Vám bude vystaveno potvrzení o daru.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

11:00 O ČERVENÉ KARKULCE – Nekonvenční loutkové divadlo Štěpána Volného.

14:00 SETKÁNÍ S MICHALEM VIEWEGHEM – Před několika lety se utkal se smrtí a zvítězil. Neformální diskuze o jeho životě a tvorbě „před a po“.

16:00 BESEDA: NEZBYTNOST ODCHÁZENÍ A KRÁSA DOPROVÁZENÍ – Hosté: Publicista a filmový dokumentarista TOMÁŠ ŠKRDLANT, autor dokumentárního snímku „I am like a tiger“, sestra boromejka ANGELIKA PINTÍŘOVÁ, zdravotní sestra domácího Hospice Dobrého Pastýře ADRIANA ŠANDREJOVÁ a MICHELA ŘÍHOVÁ, která za pomoci domácího hospice svého otce doprovázela. Besedu slovem a hudbou provází houslista a herec MARTIN ZBROŽEK.

17:30 PROMÍTÁNÍ DOKUMENTU “I AM LIKE A TIGER” – Posledních sto metrů životního maratónu slovenského architekta a portrétisty Josky Vensona. Setkání s nemocí i se smrtí. „Posledních sto metrů maratonu je nejtěžších. Nebudu se plazit. Budu sprintovat až do cíle.“ To je heslo, kterým se řídil. A nebál se odhalit ty nejniternější okamžiky konce života před kamerou. Scénář a režie: Tomáš Škrdlant (2011)

 

CzechEnglishVietnameseGermanFrenchRussianSpanishItalianChinese (Simplified)