Den otevřených dveří netradičně

Světový den hospicové péče jsme letos pojali jinak. Velkolepě.

Den otevřených dveří Hospice Dobrého Pastýře a Centra Péče Čerčany jsme propojili s organizací prvního čerčanského Restaurant Day ve spolupráci se zkušeným pořadatelem takových gastro zážitků v Uhříněvsi – Honzou Růžičkou.

Vyšší moc se postarala o takřka letní den, dvě desítky talentovaných amatérů o fantastickou nabídku báječných specialit, stovky návštěvníků o neopakovatelnou atmosféru, kterou fantasticky dokreslili svým espritem  Duo KristaLin a moderátor Martin Zbrožek. Bylo nám ctí přivítat u nás okouzlujícího kouzelníka a komika Richarda Nedvěda, nemohli jsme zvolit lépe, Richard totiž umí odzbrojujícím způsobem zabavit diváky od 0 do 100 let.

Poprvé jsme měli možnost opanovat ve velkém stylu terasu nově otevřeného Centra Péče Čerčany. Lidé zde spočinuli, užívali sluníčka, kochali se pohledem do krajiny nebo tvořili z přírodních materiálů, vyřezávali dýně. Desítky zájemců o komentovanou prohlídku hospice i Centra Péče absolvovali ve společnosti vrchní sestry, staničních sestřiček a vedoucí sociálních služeb intenzivní exkurzi, po které mnozí plní dojmů nadále setrvávali v družném hovoru, pokládali otázky, vyznávali se v jednotlivých námi poskytovaných službách.

Nádherná neděle ve společnosti pečujícího a podpůrného týmu Hospice Dobrého Pastýře, přátel, dobrovolníků, umělců, gastrotvůrců a Vás, milí hosté. Děkujeme, že jste byli s námi.