Provozní omezení

1. INFORMACE PRO PŘÍBUZNÉ

Příbuzní klientů a pacientů se mohou spojit se svým blízkým také prostřednictvím videohovoru. Rodina nebo klient si zprostředkování videohovoru může domluvit u ošetřujícího personálu na tel. č. 317 777 381. Pacientům půjčujeme tablet, komunikace probíhá přes aplikace WhatsApp, Skype, nebo Meet.

2. INFORMACE PRO KRÁTKODOBÉ NÁVŠTĚVY

a) v interiéru je povolena návštěva jednoho pacienta pouze dvěma osobami denně (+1 dítě do 15 let), po celou dobu návštěvy je nutné používat respirátor FFP2, děti do 15 let používají chirurgickou roušku. Za jakých podmínek Vám návštěva bude umožněna čtěte níže: bod c – k

b) v exteriéru (na zahradě hospice) se povoluje návštěva jednoho pacienta maximálně pěti osobám, i v exteriéru jsou povinné respirátory FFP 2 (u dětí do 15 let stačí chirurgická rouška)

c) neočkované osoby, které absolvovaly 7 dní před zahájením návštěvy PCR vyšetření nebo 72 hodin před zahájením návštěvy AG test (antigenní test) na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad, děti do 2 let se netestují, dětem do 15 let platí doklad o provedeném testu ze školy ne starší 3 dnů

d) osoby, které v době 180 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad

e) očkované osoby, které byly kompletně očkovány před více jak 14 dny a doloží certifikát o provedeném očkování, se nemusí prokazovat negativním testem

f) délka návštěvy není omezená, avšak opakovaný vstup během jednoho dne je zakázán

g) v Hospici Dobrého Pastýře návštěvy netestujeme, prosíme, využijte možnost bezplatného testování na odběrových místech či u ambulantních specialistů.

h) návštěvníci si musí při vstupu do hospice vydezinfikovat ruce, případně použít jednorázové rukavice, nasadit si ochranné návleky (vše k dispozici před vstupem do foyer hospice). U recepce je dále potřeba podepsat čestné prohlášení, opět si vydezinfikovat ruce a nechat si změřit tělesnou teplotu personálem recepce.

i) návštěvy používají po celou dobu respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu a to jak ve společných prostorách, tak na pokoji pacienta/klienta, u dětí do 15 let se povoluje chirurgická rouška. V případě, že jej návštěva nemá, může si respirátor zakoupit na recepci hospice.

j) propustky a vycházky jsou povoleny

k) v případě, že je při opakované návštěvě blízký pacienta/klienta pozitivně testován, návštěva se mu nepovoluje a pacient/klient zůstává v karanténě

3. INFORMACE PRO ČLENA RODINY PŘI PŘÍJMU PACIENTA

Při příjmu pacienta do lůžkového hospice nebo klienta do pobytové odlehčovací služby jej může doprovázet jeden člen rodiny, který se musí prokázat očkovacím certifikátem, negativním testem, resp. dokladem o prodělání COVID-19 (viz. odstavec 2, bod c, d, e).

V Hospici Dobrého Pastýře příbuzné pacientů a klientů netestujeme, prosíme, využijte možnost bezplatného testování na odběrových místech či u ambulantních specialistů.

Doprovázející osoba používá po celou dobu ochranné pomůcky včetně respirátoru FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu, a to jak ve společných prostorách, tak na pokoji pacienta/klienta.

4. INFORMACE PRO UBYTOVANÉ DOPROVÁZEJÍCÍ BLÍZKÉ

Doprovázení s pobytem na pokoji pacienta je nadále povoleno, doprovázející blízký se musí před ubytováním prokázat očkovacím certifikátem, negativním testem, resp. dokladem o prodělání COVID-19 (viz. odstavec 2, bod c, d, e).

Vycházky mimo areál hospice jsou povoleny jen v nejnutnějších případech a za dodržování přísných hygienických opatření, propustky pro jsou povoleny.

Ubytovaní doprovázející blízcí pacienta používají respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ve společných prostorách hospice, na pokoji pacienta používají respirátor v přítomnosti pečujícího personálu.

5. ROZLOUČENÍ S UMÍRAJÍCÍM

Rodina terminálního pacienta se může rozloučit se svým blízkým na jeho pokoji, všichni členové rodiny se musí prokázat očkovacím certifikátem, negativním testem, resp. dokladem o prodělání COVID-19 (viz. odstavec 2, bod c, d, e), nebo se nechat otestovat v Hospici Dobrého Pastýře před samotným rozloučením v případě, že byli pracovníky hospice k návštěvě vyzváni.

Blízcí pacienta používají ochranné pomůcky včetně respirátoru FFP2 nebo KN95 bez výdechového ve společných prostorách hospice, na pokoji pacienta používají respirátor v přítomnosti pečujícího personálu.

6. ROZLOUČENÍ SE ZESNULÝM

Rozloučení se zesnulým probíhá v místnosti posledního rozloučení v suterénu hospice, blízcí zesnulého si musí při vstupu do hospice vydezinfikovat ruce, případně použít jednorázové rukavice, nasadit si ochranné návleky (vše k dispozici před vstupem do foyer hospice) a podepsat čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Po celou dobu je nezbytné používat respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu.

Jeden člen rodiny může jít na pokoj zesnulého a sbalit jeho osobní věci, avšak pouze v případě, že se prokáže očkovacím certifikátem, negativním testem, resp. dokladem o prodělání COVID-19 (viz. odstavec 2, bod c, d, e), nebo se nechá otestovat přímo v Hospici Dobrého Pastýře, po celou dobu je nezbytné používat ochranné pomůcky včetně respirátoru FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu.

7. INFORMACE PRO DOBROVOLNÍKY

Dobrovolníci, kteří docházejí k pacientům na pokoje, nejsou-li po kompletní vakcinaci, od které uběhlo alespoň 14 dní, jsou testováni v průběhu dne do 14:30 hod. staniční sestrou, určeným zdravotníkem  nebo vedoucí sociálního oddělení.

Během návštěvy dobrovolníci používají po celou dobu respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu a to jak ve společných prostorách, tak na pokoji pacienta/klienta, dobrovolníkům poskytujeme respirátory zdarma, jsou k vyzvednutí na recepci.

Návštěvy zdravotních klaunů jsou povoleny ve stejném režimu jako v případě ostatních dobrovolníků.

8. INFORMACE PRO STÁŽISTY

Stáže jsou povoleny, stážista se musí před nástupem na stáž prokázat očkovacím certifikátem, negativním testem, resp. dokladem o prodělání COVID-19 (viz. odstavec 2, bod c, d, e)., testování je možné i v Hospici Dobrého Pastýře, při krátkodobých stážích (1 – 2 dny)  probíhá na vlastní náklady stážisty, cena každého testu je 300 Kč. Dlouhodobí stážisti jsou testováni na náklady Hospice Dobrého Pastýře. V případě školních stáží platí doklad o provedeném testování ze školy ne starší 3 dnů.

9. PŘÍJMY PACIENTŮ DO LŮŽKOVÉHO HOSPICE

Podmínkou přijetí nových pacientů do lůžkového hospice z jiného zdravotnického zařízení je negativita PCR testu na COVID-19 ne staršího 5 dní (výsledek musí být součástí zdravotní dokumentace v den přijetí, v opačném případě nebude pacient přijatý. Pacienti, kteří jsou přijímaní z domova, testujeme v den příjmu přímo v hospici.  Test není potřeba v případě, že pacient v uplynulých 180 dnech prodělal onemocnění COVID-19, nebo byl očkován a od kompletní vakcinace uplynulo již 14 dní.

Všichni stávající pacienti (pokud v uplynulých 180 dnech neprodělali COVID-19, nebo nebyli kompletně očkováni nejméně před 14 dny) jsou testování jednou týdně, výsledek testu je zaznamenáván do zdravotní dokumentace.

10. PŘÍJMY  PACIENTŮ DO DOMÁCÍHO HOSPICE

Podmínkou přijetí nových pacientů do domácího hospice z jiného zdravotnického zařízení je negativita PCR testu na COVID-19 ne staršího 5 dní. Tento výsledek musí být součástí zdravotní dokumentace v den přijetí (v opačném případě nebude pacient přijatý).

V případě příjmu pacienta z domácího prostředí požadujeme negativní AG test ne starší 72 hodin, tento test může provést v den příjmu tým domácího hospice zdarma.

V případě, že se u pacienta, jenž je v péči domácího hospice (nebo u jeho doprovázejícího blízkého), projeví onemocnění COVID-19, zdravotníci proškolí blízké pečující osoby v oblasti poskytování ošetřovatelské péče a následně bude nastavena distanční forma péče a podpory.

11. PŘÍJMY KLIENTŮ DO POBYTOVÉ ODLEHČOVACÍ SLUŽBY

Podmínkou přijetí nových klientů do Pobytové odlehčovací služby přímo ze zdravotnického zařízení je negativita PCR testu na COVID-19 ne staršího 5 dní (výsledek testu či doklad o prodělání onemocnění musí být součástí zdravotní dokumentace v den přijetí). Pacienti, kteří jsou přijímaní z domova, testujeme v den příjmu přímo v hospici.  Test není potřeba v případě, že pacient v uplynulých 180 dnech prodělal onemocnění COVID-19, nebo byl očkován a od kompletní vakcinace uběhlo více jak 14 dní.

Všichni stávající klienti (pokud v uplynulých 180 dnech neprodělali COVID-19, nebo nebyli kompletně očkovaní nejméně před 14 dny) jsou testování jednou týdně, výsledek testu je zaznamenáván do sociální dokumentace.

12. TERÉNNÍ ODLEHČOVACÍ A PEČOVATELSKÁ SLUŽBA

Pečuje i o COVID – pozitivní klienty.

13. CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB

Funguje v omezeném režimu, maximální povolený počet klientů v místnosti je 8, návštěvníci musí během programu nosit roušky nebo respirátory.

14. MASÉRSKÉ SLUŽBY

Masérské, regenerační a rekondiční služby v provozovně v Palachově ulici jsou v provozu za zvýšených hygienických opatření.

CzechEnglishVietnameseGermanFrenchRussianSpanishItalianChinese (Simplified)