MIMOŘÁDNÁ VÝZVA

 

Srdečně zdravíme z  Hospice Dobrého Pastýře :).

Tady v Čerčanech máme nádherné letní dny… Říkáme si, kde Vás naše mimořádná výzva asi zastihne? V práci nebo na dovolené někde u moře? Ať tam či onam, věříme, že k Vám dorazí.

Jak jistě víte, naším posláním je péče o nevyléčitelně nemocné pacienty. Doprovázíme umírající a jejich blízké bez ohledu na jejich věk či sociální status a připravujeme je na neodvratné rozloučení. Usilujeme o důstojné, bezbolestné a netraumatizující odcházení. Financování hospicové péče je velice náročné, v Česku prozatím chybí jednoduché systémové řešení, bez laskavé podpory ze strany drobných i větších dárců se neobejdeme. Nyní máme naloženo ještě o něco více. Stavíme zde komunitní centrum se sociálními službami, které otevíráme 16. září. Na dokončení a vybavení Centra Péče Čerčany nám chybí 2,5 milionu korun.

Od začátku roku jsme obdrželi desítky zamítnutých žádostí o podporu. Za leta, co se věnujeme fundraisingu jsme nezažili takovou bídu… Důvody jsou stejné – Covid, válka, zdražování… Situace je těžká a ač jsme si vědomi, že ta Vaše také není růžová, říkáme si, že pokud nás někdo nyní podrží, tak vy. Naši přátelé, fanoušci, podporovatelé, blízcí těch, kterým jsme byli do poslední chvíle po boku…

Padesátikoruna od každého z Vás nám bohatě postačí. Pošlete 50 korun a poproste své blízké, kamarády, kolegy, vyzvěte je, aby také poslali. Najde-li se Vás 50.000, zaplatíme faktury za stavební práce a vybavíme centrum potřebným nábytkem.

Přispět můžete prostřednictvím QR kódu, proklikem na platební bránu, nebo převodem na účet 530530009/2010. Z domova, z práce nebo od moře… Děkujeme.