PRO DÁRCE

PÉČE O DÁRCE

PROVOZNÍ ÚČET

 • 530530359/0100

BEZ VAŠÍ PODPORY SE NEOBEJDEME

Jsme nezisková organizace, která již 13 let provozuje nestátní zdravotnické zařízení Hospic Dobrého Pastýře v Čerčanech, 18 let poskytuje domácí hospicovou péči a 15 let terénní odlehčovací službu. Provozujeme také odborné sociální poradenství, odlehčovací pobytovou službu, pečovatelskou službu, centrum denních služeb, půjčovnu kompenzačních pomůcek a celou škálu služeb komunitních.

Hospodaříme s rozpočtem 58 mil. Kč ročně.

Tři čtvrtiny našich výdajů tvoří mzdové náklady, čtvrtina rozpočtu směřuje na nákup materiálu, spotřebu energií, opravy a další výdaje.

Naše příjmy tvoří z 50 % platby od zdravotních pojišťoven, platby klientů za služby plus ostatní výnosy. Provozní dotace od státní správy a samosprávy činí 34 % našeho rozpočtu.

Provoz TŘI, z.ú. by nebyl bez pomoci ze strany individuálních dárců, právnických osob, nadací a nadačních fondů vůbec možný, na zajištění péče potřebujeme každoročně získat dary ve výši cca 7 mil. korun.

S PŘÍSPĚVKY HOSPODAŘÍME ZODPOVĚDNĚ

Tři, z.ú. je držitelem ZNAČKY SPOLEHLIVOSTI, kterou uděluje Asociace veřejně prospěšných organizací na základě auditu a doporučení nezávislých odborníků. Tato značka poskytuje dárcům informaci o tom, že její držitel hospodaří se svěřenými prostředky transparentně a adekvátně je využívá při plnění svých veřejně prospěšných činností.

VÝDAJE ZA ROK 2020

PŘÍJMY ZA ROK 2020

KAM SMĚŘOVAT PŘÍSPĚVEK

PODPOŘTE PÉČI O PACIENTY

530530359/2010

Váš příspěvek bude použit na mzdové ohodnocení pracovníků v přímé péči, zdravotníků Domácího Hospice Dobrého Pastýře.  Jak z Vašimi příspěvky hospodaříme, sledujte ZDE.

PŘISPĚJTE NA PROVOZ HOSPICE

107-9459020217/0100

Váš příspěvek použijeme na nákup potřebných pomůcek, zdravotnického materiálu a zařízení, na opravy, udržování a další provozní náklady. Nahlížet do transparentního účtu můžete ZDE.

CENTRUM PÉČE ČERČANY..

530530009/2010

Podpořte dostavbu komunitního centra se sociálními službami při Hospici Dobrého Pastýře, které zahájí svůj provoz již na podzim 2022. Děkujeme. Nahlížet do transparentního účtu můžete ZDE.

JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT

VSTUPTE DO KRUHU PŘÁTEL HOSPICE

Kruh přátel hospice je společenství lidí, kteří se rozhodli nás pravidelně a dlouhodobě finančně podporovat. Jejich příspěvky jsou pro nás zásadní. Pomáhají nám zajistit plynulost financování provozu hospice a možnost plánování budoucího rozvoje organizace. 

JEDNORÁZOVÝ FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK

Svůj dar můžete směřovat na provozní účet organizace 530 530 359 / 0100 nebo na kterýkoliv z výše uvedených transparentních sbírkových účtů. Přispět můžete bankovním převodem, prostřednictvím platební brány nebo hotově v pokladně hospice.

USPOŘÁDEJTE PRO NÁS SBÍRKU

Můžete zorganizovat dobročinný běh, bazar, kulturní akci… Vyzvedněte si naší sbírkovou kasičku nebo založte online výzvu na portálu nadační platební brány Darujme.cz na podporu naší organizace. Se založením výzvy Vám rádi pomůžeme: darci@hospic-cercany.cz.

kruh

PŘIHLÁŠKA DO KRUHU
PŘÁTEL HOSPICE

Děkujeme, že jste se rozhodli stát se členem Kruhu přátel hospice a pomoci tak lidem, kteří to potřebují.
Pro členství v klubu stačí vyplnit přihlášku a zvolit si částku, kterou budete zasílat měsíčně na náš účet: 530530359 / 0100, variabilní symbol Vám bude přidělen po přijetí přihlášky.
Zákon o daních z příjmů 586 / 1992 Sb. umožňuje odečíst věnované dary od základu daně. Na konci kalendářního roku Vám proto automaticky vystavíme a zašleme potvrzení o výši přijatého daru.

Trvalým příkazem, poštovní poukážka,....

AKTUÁLNĚ SPOLUPRACUJEME

VÝZNAMNÍ DÁRCI

STÁTNÍ SPRÁVA A SAMOSPRÁVA

Dary nad 10.000.000 Kč
Dary nad 1.000.000 Kč
Dary nad 250.000 Kč
Dary nad 10.000 Kč
Dary do 10.000 Kč

Město Zruč nad Sázavou, Obec Chotýšany, Město Hostivice, Obec Zbraslavice, MČ Praha – Běchovice, MČ Praha – Vinoř, Město Černošice, Město Kamenice u Jihlavy, Obec Lešany, Obec Nižbor, Město Lysá nad Labem, Obec Hříměždice, Obec Nučice, Obec Řehenice, Město Sadská, MČ Praha – Nebušice, Město Březnice, Obec Chodouň, Město Golčův Jeníkov, Město Buštěhrad, Město Divišov, Obec Čestlice, Město Polná, Město Neratovice, Obec Pravotín, Obec Načeradec, Město Veselí nad Lužnicí, Obec Zásmuky, Město Pacov, Obec Přestavlky, Obec Vlastějovice, Obec Trubín, Město Třešť, Obec Prusice.

NEZISKOVÉ A CÍRKEVNÍ ORGANIZACE

Dary nad 1.000.000 Kč
Dary nad 250.000 Kč
Dary nad 10.000 Kč
Dary do 10.000 Kč

Karmel. Sv. Josefa, Farní sbor CCE Praha Jarov, Farní charita Vlach. Březí, Farnost Červený Újezd, Římskokatolická farnost Rosice nad Labem, Náboženská obec církve československé husitské, ŘKF Mnichovice.

PRÁVNICKÉ OSOBY

Dary nad 1.000.000 Kč
Dary nad 250.000 Kč
Dary nad 10.000 Kč
Dary do 10.000 Kč

Agentura Helas, s.r.o., FOCUS CLEANING, s.r.o., Moneta Dobrovolníci, z.s., Eltsen a.s., Holásek a Partner, Kardiologické centrum, FZŠ a MŠ Barrandov II, EKOSO, Fidencia CZ, s.r.o., Golden Prague Events, s.r.o., Mafipo, s.r.o. , Real Kontrol, s.r.o., SOBOS, s.r.o., Stratég klub, SUDOP, ZŠ a MŠ Senohraby, Sdružení zdravotně postižených Poříčí nad Sázavou, z.s., Služby Říčany s.r.o., Zpět k tradičním hodnotám, o.s., PRIMA 3, s.r.o., RkF Sedlčany, Klub důchodců Pyšely, English College, Masarykova Univerzita, OS ZP, LMC, s.r.o., Lesní klub Pramínek, KPMG Legal, s.r.o., Omniprax s.r.o., Pražský smíšený sbor, SOSU Silkeborg, Západočeská univerzita, Medito, s.r.o., ONYX CZ, Sdružení Chlum Čerčany, Konfederace politických vězňů, STEM/MARK, a.s., Akkvi partners s.r.o., Fileno, s.r.o.

VĚCNÉ DARY A SLUŽBY

Dary nad 250.000 Kč
Dary nad 10.000 Kč
Dary do 10.000 Kč

Nadace J&T, BioTech a.s., Adria-Neptun s.r.o., Emco, s.r.o., Anděl Přerov, s.r.o., Česká národní banka, Distrimed, s.r.o., CHARON, s.r.o., Hecht Motors, s.r.o., Institut bazální stimulace, s.r.o., WIC Prague s.r.o., Chemek laboratoře, s.r.o., T-mobile a.s., LMC s.r.o., GourmetKava, s.r.o., Estetica online, s.r.o., Planeo Benešov, s.r.o., Amgen, Modré z nebe , s.r.o., Zdeněk Absolon, s.r.o., Eltsen a.s., Kavárna u Dobrého Pastýře, MŠ Minisvět, Tributum Praha, AL-Natura s.r.o., Arval CZ, Wellea Europe

AKTUÁLNÍ VÝZVY

Mimořádná výzva – pomozte nám dokončit Centrum Péče

Na dokončení a vybavení Centra Péče Čerčany nám chybí 2,5 milionu korun. Od začátku roku jsme obdrželi desítky zamítnutých žádostí o podporu. Za leta, co se věnujeme fundraisingu jsme nezažili takovou bídu. Situace je těžká a ač jsme si vědomi, že ta Vaše také není růžová, říkáme si, že pokud nás někdo nyní podrží, tak vy. Naši přátelé, fanoušci, podporovatelé, blízcí těch, kterým jsme byli do poslední chvíle po boku… Padesátikoruna od každého z Vás nám bohatě postačí… Více  ZDE.

Benefiční koncert Melody Makers 28/5/2022

Srdečně Vás zveme na benefiční koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, který se uskuteční v sobotu 28. května 2022 v Ústřední Městské knihovně v Praze od 19:30 h. Koncert uzavírá celodenní charitativní festival DOBRObraní, jehož součástí je také velký bazar dobrých knih, workshop na téma péče o nevyléčitelně nemocného blízkého v domácím prostředí, beseda „O nezbytnosti odcházení a kráse doprovázení“ a promítání dokumentu „I am like a tiger“. Vstupenky na koncert zakoupíte ZDE.

Pomozte nám s nákupem aktuálně potřebných věcí

Podpořit nás můžete také nákupem či příspěvkem na nákup materiálu a vybavení, které momentálně nejvíce potřebujeme. Jak na to? Vyberte si libovolný z materiálních darů, které bychom nyní uvítali, kontaktujte telefonicky nebo e-mailem naše fundraisingové oddělení a společně vybereme způsob pořízení daru, který Vám nejvíce vyhovuje. Konkrétní věc můžete pro nás zakoupit vy sami nebo poslat potřebnou částku na náš provozní účet a nákup zajistíme my. Seznam aktuálních potřeb naleznete ZDE.

ZÁVĚREM

Etický kodex nestátní neziskové organizace pro jednání s dárci

Vedeni společným zájmem o rozvoj svébytné a svobodné občanské společnosti prohlašujeme, že:

 • Získané dary využijeme v souladu s naším posláním a s vůlí dárce, ať je vyjádřená písemně, nebo ústně. Pokud víme, že bychom dar takto nedokázali využít, odmítneme ho.
 • O všech přijatých darech informujeme otevřeně, pravdivě a úplně.
  Odpovídáme za to, od koho přijímáme prostředky, a řídíme se přitom zásadami, které zveřejňujeme.
 • Přijaté dary využíváme účelně, hospodárně a v souladu s platnou legislativou.
 • Využíváme nástroje transparentnosti, především zveřejňujeme stanovy (statut, zřizovací listinu), výroční zprávu, finanční závěrku, případně audit hospodaření atp.
 • Za dar vždy poděkujeme a ručíme za to, že se získanými údaji o dárcích bude nakládáno diskrétně a bezpečně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679.
 • Ručíme za to, že osoby pověřené, aby naším jménem jednaly s dárci a získávaly jejich zájem a podporu, budou dodržovat etický kodex fundraisera.

 

Etický kodex fundraisera

 • Veškerá komunikace fundraisera s dárcem je otevřená, pravdivá a úplná.
 • Fundraiser respektuje dárce i jeho odmítnutí, nezneužije slabosti dárce, citově nevydírá a nevyvíjí nátlak.
 • Fundraiser oslovuje výlučně takové dárce, kteří jsou pro organizaci přijatelní.
 • Fundraiser přijme pouze takový dar, jehož zamýšlené využití je v souladu s posláním organizace a s etickými pravidly organizace.
 • Fundraiser jedná tak, aby neohrozil organizaci, její dobré jméno a aby nepoškodil jiné organizace.
 • Fundraiser poděkuje vždy, včas a adekvátní formou.
 • Fundraiser chrání důstojnost, bezpečí a práva lidí, pro které organizace vykonává svou činnost.
 • Fundraiser se vzdělává v oboru a usiluje o kultivaci profese.

Pomáhat lze za života, chcete-li pomáhat i po něm, odkaz ze závěti je přirozená cesta, jak pokračovat v dobrých skutcích. Sepsání poslední vůle je cesta, jak zabezpečit svou rodinu i své blízké. Díky daru ze závěti můžete podpořit i činnost naší organizace.

Jak sepsat závěť se dozvíte ZDE.

Nevíte si rady? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme a ukážeme cestu.

731 646 975, fundraising@hospic-cercany.cz

Osvědčení o konání sbírky „Shromažďování finančních prostředků na materiální zabezpečení Hospice Dobrého Pastýře v Čerčanech, opravy a udržování zařízení, energie.“

Transparentní sbírkový účet

Osvědčení o konání sbírky „Zajištění služeb pro klienty TŘI, o.p.s.: pohonné hmoty, školení, kurzy a supervize pracovníků v přímé péči, odměny pracovníků v přímé péči.“

Transparentní sbírkový účet

Osvědčení o konání sbírky „Dofinancování dostavby (splátky úvěru) a nákup vybavení Centra péče Čerčany.“

Transparentní sbírkový účet

Osvědčení  o konání sbírky „Shromažďování finančních prostředků na stavbu kostela Nejsvětější Trojice při Hospici Dobrého Pastýře v Čerčanech.“

Transparentní sbírkový účet

CzechEnglishVietnameseGermanFrenchRussianSpanishItalianChinese (Simplified)