PRO DÁRCE

PODPOŘTE PÉČI O PACIENTY

530530359/2010

Váš příspěvek bude použit na mzdové ohodnocení pracovníků v přímé péči, zdravotníků Domácího Hospice Dobrého Pastýře.  Jak s vašimi příspěvky hospodaříme, sledujte ZDE.

PŘISPĚJTE NA PROVOZ HOSPICE

107-9459020217/0100

Váš příspěvek použijeme na nákup potřebných pomůcek, zdravotnického materiálu a zařízení, na opravy, udržování a další provozní náklady. Nahlížet do transparentního účtu můžete ZDE.

 

Můžete zorganizovat běh, ples, bazar, dražbu, koncert, něco napéct a prodat, založit online výzvu na portálu nadační platební brány Darujme.cz na podporu naší organizace… Možností je nespočet. Rádi s Vámi Váš nápad probereme, poskytneme potřebné materiály, předměty, reklamní bannery, pomůžeme s propagací…

Kontaktujte nás: darci@hospic-cercany.cz.

 

PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

Do Mongolska a zpět aneb jedeme pro hospic

Letní jóga pro hospic

ČlobSeCUP

Narozeninová sklenka vína

Internetová aukce pro hospic

Setkání přátel s koncertem a tombolou

Místo narozeninového dárku věnujte příspěvek hospici

Vyberte si libovolný ze seznamu materiálních darů, které bychom nyní uvítali.

Kontaktujte telefonicky: 731 908 671 nebo e-mailem: darci@hospic-cercany.cz naše fundraisingové oddělení a společně vyberte způsob pořízení daru, který Vám nejvíce vyhovuje. Konkrétní věc můžete pro nás zakoupit Vy sami nebo poslat potřebnou částku na náš provozní účet 530 530 359 / 0100 a nákup zajistíme my.

PÉČE O DÁRCE

darci@hospic-cercany.cz
731 908 671

 

PROVOZNÍ ÚČET

530 530 359 / 0100

BEZ VAŠÍ PODPORY SE NEOBEJDEME

Jsme nezisková organizace, která již 14 let provozuje nestátní zdravotnické zařízení Hospic Dobrého Pastýře v Čerčanech, 19 let poskytuje domácí hospicovou péči a 16 let terénní odlehčovací službu. Provozujeme také odborné sociální poradenství, odlehčovací pobytovou službu, pečovatelskou službu, půjčovnu kompenzačních pomůcek a celou škálu služeb komunitních.

V roce 2022 jsme hospodařili s rozpočtem 65 mil. Kč.

 

VÝDAJE 2022

 • tři čtvrtiny našich výdajů tvoří mzdové náklady, čtvrtina rozpočtu směřuje na nákup materiálu, spotřebu energií, opravy a další výdaje

PŘÍJMY 2022

 • z 35 % úhrady zdravotních pojišťoven, z 12 %  úhrady klientů za služby, ze 6 % příspěvky na péči
 • provozní dotace od ministerstev činí 1 %, od Magistrátu hlavního města Prahy 13 %, od Středočeského kraje 10 % a od měst, městských částí a obcí 2  % našeho rozpočtu
 • provoz TŘI, z.ú. by nebyl bez pomoci ze strany individuálních dárců, právnických osob, nadací a nadačních fondů vůbec možný. V průběhu roku 2022 nám individuální dárci, právnické osoby, nadace, nadační fondy a církve věnovali 6,5 mil. korun na zajištění provozu organizace a dalších 0,4 milionu korun ve formě investičních darů na obnovu zařízení Hospice Dobrého Pastýře a 1,9 mil. korun na dostavbu a vybavení Centra Péče Čerčany
 • na zajištění péče jsme v roce 2022 spotřebovali dary ve výši cca 15 mil. Kč (23 %) včetně darů z minulých let uložených v rezervních fondech 

VÝDAJE ZA ROK 2022

PŘÍJMY ZA ROK 2022

AKTUÁLNĚ SPOLUPRACUJEME

VÝZNAMNÍ DÁRCI

STÁTNÍ SPRÁVA A SAMOSPRÁVA

Dary nad 10.000.000 Kč
Dary nad 1.000.000 Kč
Dary nad 250.000 Kč
Dary nad 10.000 Kč
Dary do 10.000 Kč

Město Zruč nad Sázavou, Obec Chotýšany, Město Hostivice, Obec Zbraslavice, MČ Praha – Běchovice, MČ Praha – Vinoř, Město Černošice, Město Kamenice u Jihlavy, Obec Lešany, Obec Nižbor, Město Lysá nad Labem, Obec Hříměždice, Obec Nučice, Obec Řehenice, Město Sadská, MČ Praha – Nebušice, Město Březnice, Obec Chodouň, Město Golčův Jeníkov, Město Buštěhrad, Město Divišov, Obec Čestlice, Město Polná, Město Neratovice, Obec Pravotín, Obec Načeradec, Město Veselí nad Lužnicí, Obec Zásmuky, Město Pacov, Obec Přestavlky, Obec Vlastějovice, Obec Trubín, Město Třešť, Obec Prusice.

NEZISKOVÉ A CÍRKEVNÍ ORGANIZACE

Dary nad 1.000.000 Kč
Dary nad 250.000 Kč
Dary nad 10.000 Kč
Dary do 10.000 Kč

Karmel. Sv. Josefa, Farní sbor CCE Praha Jarov, Farní charita Vlach. Březí, Farnost Červený Újezd, Římskokatolická farnost Rosice nad Labem, Náboženská obec církve československé husitské, ŘKF Mnichovice.

PRÁVNICKÉ OSOBY

Dary nad 1.000.000 Kč
Dary nad 250.000 Kč
Dary nad 10.000 Kč
Dary do 10.000 Kč

Agentura Helas, s.r.o., FOCUS CLEANING, s.r.o., Moneta Dobrovolníci, z.s., Eltsen a.s., Holásek a Partner, Kardiologické centrum, FZŠ a MŠ Barrandov II, EKOSO, Fidencia CZ, s.r.o., Golden Prague Events, s.r.o., Mafipo, s.r.o. , Real Kontrol, s.r.o., SOBOS, s.r.o., Stratég klub, SUDOP, ZŠ a MŠ Senohraby, Sdružení zdravotně postižených Poříčí nad Sázavou, z.s., Služby Říčany s.r.o., Zpět k tradičním hodnotám, o.s., PRIMA 3, s.r.o., RkF Sedlčany, Klub důchodců Pyšely, English College, Masarykova Univerzita, OS ZP, LMC, s.r.o., Lesní klub Pramínek, KPMG Legal, s.r.o., Omniprax s.r.o., Pražský smíšený sbor, SOSU Silkeborg, Západočeská univerzita, Medito, s.r.o., ONYX CZ, Sdružení Chlum Čerčany, Konfederace politických vězňů, STEM/MARK, a.s., Akkvi partners s.r.o., Fileno, s.r.o.

VĚCNÉ DARY A SLUŽBY

Dary nad 250.000 Kč
Dary nad 10.000 Kč
Dary do 10.000 Kč

Nadace J&T, BioTech a.s., Adria-Neptun s.r.o., Emco, s.r.o., Anděl Přerov, s.r.o., Česká národní banka, Distrimed, s.r.o., CHARON, s.r.o., Hecht Motors, s.r.o., Institut bazální stimulace, s.r.o., WIC Prague s.r.o., Chemek laboratoře, s.r.o., T-mobile a.s., LMC s.r.o., GourmetKava, s.r.o., Estetica online, s.r.o., Planeo Benešov, s.r.o., Amgen, Modré z nebe , s.r.o., Zdeněk Absolon, s.r.o., Eltsen a.s., Kavárna u Dobrého Pastýře, MŠ Minisvět, Tributum Praha, AL-Natura s.r.o., Arval CZ, Wellea Europe

kruh

PŘIHLÁŠKA DO KRUHU
PŘÁTEL HOSPICE

Děkujeme, že jste se rozhodli stát se členem Kruhu přátel hospice a pomoci tak lidem, kteří to potřebují.
Pro členství v klubu stačí vyplnit přihlášku a zvolit si částku, kterou budete zasílat měsíčně na náš účet: 530530359 / 0100, variabilní symbol Vám bude přidělen po přijetí přihlášky.
Zákon o daních z příjmů 586 / 1992 Sb. umožňuje odečíst věnované dary od základu daně. Na konci kalendářního roku Vám proto automaticky vystavíme a zašleme potvrzení o výši přijatého daru.

Trvalým příkazem, poštovní poukázkou, atd.

Pomáhat lze za života, chcete-li pomáhat i po něm, odkaz ze závěti je přirozená cesta, jak pokračovat v dobrých skutcích. Sepsání poslední vůle je cesta, jak zabezpečit svou rodinu i své blízké. Díky daru ze závěti můžete podpořit i činnost naší organizace.

Jak sepsat závěť se dozvíte ZDE.

Nevíte si rady? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme a ukážeme cestu.

731 908 671, darci@hospic-cercany.cz

Etický kodex nestátní neziskové organizace pro jednání s dárci

Vedeni společným zájmem o rozvoj svébytné a svobodné občanské společnosti prohlašujeme, že:

 • Získané dary využijeme v souladu s naším posláním a s vůlí dárce, ať je vyjádřená písemně, nebo ústně. Pokud víme, že bychom dar takto nedokázali využít, odmítneme ho.
 • O všech přijatých darech informujeme otevřeně, pravdivě a úplně.
  Odpovídáme za to, od koho přijímáme prostředky, a řídíme se přitom zásadami, které zveřejňujeme.
 • Přijaté dary využíváme účelně, hospodárně a v souladu s platnou legislativou.
 • Využíváme nástroje transparentnosti, především zveřejňujeme stanovy (statut, zřizovací listinu), výroční zprávu, finanční závěrku, případně audit hospodaření atp.
 • Za dar vždy poděkujeme a ručíme za to, že se získanými údaji o dárcích bude nakládáno diskrétně a bezpečně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679.
 • Ručíme za to, že osoby pověřené, aby naším jménem jednaly s dárci a získávaly jejich zájem a podporu, budou dodržovat etický kodex fundraisera.

 

Etický kodex fundraisera

 • Veškerá komunikace fundraisera s dárcem je otevřená, pravdivá a úplná.
 • Fundraiser respektuje dárce i jeho odmítnutí, nezneužije slabosti dárce, citově nevydírá a nevyvíjí nátlak.
 • Fundraiser oslovuje výlučně takové dárce, kteří jsou pro organizaci přijatelní.
 • Fundraiser přijme pouze takový dar, jehož zamýšlené využití je v souladu s posláním organizace a s etickými pravidly organizace.
 • Fundraiser jedná tak, aby neohrozil organizaci, její dobré jméno a aby nepoškodil jiné organizace.
 • Fundraiser poděkuje vždy, včas a adekvátní formou.
 • Fundraiser chrání důstojnost, bezpečí a práva lidí, pro které organizace vykonává svou činnost.
 • Fundraiser se vzdělává v oboru a usiluje o kultivaci profese.

Osvědčení o konání sbírky „Shromažďování finančních prostředků na materiální zabezpečení Hospice Dobrého Pastýře v Čerčanech, opravy a udržování zařízení, energie.“

Transparentní sbírkový účet

Osvědčení o konání sbírky „Zajištění služeb pro klienty TŘI, o.p.s.: pohonné hmoty, školení, kurzy a supervize pracovníků v přímé péči, odměny pracovníků v přímé péči.“

Transparentní sbírkový účet

Osvědčení o konání sbírky „Dofinancování dostavby (splátky úvěru) a nákup vybavení Centra péče Čerčany.“

Transparentní sbírkový účet

Osvědčení  o konání sbírky „Shromažďování finančních prostředků na stavbu kostela Nejsvětější Trojice při Hospici Dobrého Pastýře v Čerčanech.“

Transparentní sbírkový účet