V dobrém jsme se sešli…

V dobrém jsme se sešli…

…tak zněla slova vánoční písně, jež se nesla prostory Hospice Dobrého Pastýře a naprosto dokonale vystihla příjemnou atmosféru letošní Adventní neděle s Betlémským světlem.

O třetí adventní neděli dorazilo do čerčanského hospice Betlémské světlo a s ním místní malí i velcí umělci, performeři, dobrovolníci a návštěvníci z blízkého i širokého okolí, aby si společně zazpívali, vyslechli milá slova, potěšili se drobnými dárky, na chvíli se zastavili v kolotoči každodenních pracovních povinností a popřáli si krásné a klidné svátky.

Program odstartovala společná vernisáž obrazů malíře Karla Pavlíka a dětí z místní ZUŠ s názvem „Milujeme vysočinu“. Obrazy pana Pavlíka, které našemu zařízení věnoval syn tohoto již zesnulého umělce, inspirovaly učitelku výtvarné výchovy Marii Kolářovou a její studenty k překvapivému vtipnému ztvárnění Vysočiny (krajiny) a Vysočiny (zátiší se salámem). Tato originální tvorba nyní zdobí přízemí a první patro Hospice Dobrého Pastýře.

S milým vánočním programem se představily i další obory ZUŠ – tanečníci pod vedením Míši Suši a muzikanti a zpěváci pod taktovkou pana ředitele Antona Masnici. Děvčata z Centra denních služeb a dobrovolnice si pro všechny šikovné ručičky připravily tvořivou dílnu na výrobu skládaných papírových hvězd a jejich dobročinný bazárek módního oblečení letos zaznamenal nevídaný úspěch. Nechyběli zdravotní klauni, kteří venku v zahradě zahřívali diváky metodou zvanou „záchvat smíchu“. Zde také jarmareční prodejci společně vzdorovali mrazu a zároveň dělali radost nákupčím vánočních dárků. Srdečné díky všem místním maminkám, které pro nás dobrovolně napekly a prodávaly koláče. Manželé Čeljuskovi občerstvovali naše zkřehlé hosty a účinkující teplými nápoji a pochutinami a následně výtěžek z prodeje věnovali ve prospěch našeho hospice, srdečně děkujeme.

Na své si v neděli přišli i milovníci literatury, v kapličce v 1. patře proběhalo autorské čtení díla Kláry Gočárové protkané hudebními medailonky houslisty Martina Zbrožka a zpívajícího herce Matěje Nechvátala. Za zvuku vánočních písniček v podání úchvatného Ladova národopisného souboru se atrium hospice pomalounku zahalilo do tmy, aby se pak po slovu duchovním z úst našeho milého Daniela Hottmara rozzářilo desítkami Betlémských světýlek. A nebyla by to typická Adventní neděle s Betlémským světlem, kdyby ji neuzavíral tradiční koncert Steamboat Stompers s obecenstvem, které se opět nadšeně mačkalo v prostorách kavárny U dobrého pastýře.

V dobrém jsme se sešli, v dobrém se rozešli… Děkujeme, že jste byli s námi a za rok opět na viděnou 🙂

Foto: Kevin Stanley