POŘIĎTE SI ORIGINÁLNÍ BROŽ „ČERNOOKÁ ZUZANA“

POŘIĎTE SI ORIGINÁLNÍ BROŽ „ČERNOOKÁ ZUZANA“

Charitativní výrobek Hospice Dobrého Pastýře nyní v prodeji na recepci Hospice Dobrého Pastýře!

CENA 100 Kč, čistý výtěžek tvoří 85 % ceny výrobku.

100% ruční práce zaměstnanců a dobrovolníků TŘI, o.p.s.

Stejně jako je 7 dní v týdnu i Černooká Zuzana nabízí 7 originálních barev – na každý den jednu.

PONDĚLÍ SLUŠÍ BÍLÁ
Bílá je barva nových začátků. Přijmout ztrátu blízkého, vyrovnat se s ní, osvobodit se od tíživých pocitů a nastartovat novou etapu života pomáhají pozůstalým naši psychologové a sociální pracovníci. Bílá je pro průvodce smířením a znovunabýváním rovnováhy a vnitřního klidu.

ÚTERÝ ROZZÁŘÍ ŽLUTÁ
Žlutá je barva změny. Největším změnám čelí v našem hospici zejména sociální a provozní pracovníci. Poptávka po komplexní péči je nekonečná, dramatický rozvoj stávajících služeb nevyhnutelný. Zůstávat v dávno zajetých kolejích nelze, pečující týmy se nutně rozšiřují, kvalita péče díky bezprostřední návaznosti jedné služby na druhou stoupá. Žlutá je pro odvážné novátory, kteří se coby paprsky slunce derou dopředu navzdory překážkám.

NA STŘEDU SE HODÍ TYRKYS
Tyrkysová je barva komunikace a bezhraniční tvořivosti. Správně pojmenovat, co organizace potřebuje, vytvořit plán, kde na to najít potřebné prostředky, získat přízeň donorů a inspirovat je k dárcovství, je doménou houževnatých kolegů z týmu fundraisingu a komunikace. Tyrkysová je pro ty, jež v mžiku a za každých okolností dovedou najít ta správná slova.

ČTVRTKU NESMÍ CHYBĚT RŮŽOVÁ
Růžová je barva náklonnosti, ochoty a laskavosti. Těmito vlastnostmi by měl disponovat každý, kdo se rozhodne zasvětit svůj život péči o druhé. Ošetřovatelé lůžkového Hospice Dobrého Pastýře s citem a stoickým klidem pečují o pacienty v terminálním stádiu jejich onemocnění a s velkým pochopením naslouchají jejich doprovázejícím rodinným příslušníkům. Růžová je pro nekonečně trpělivé anděly.

K PÁTKU PATŘÍ ČERVENÁ
Červená symbolizuje statečnost, energii, velkou sílu, bojovnost i nebezpečí. Domácí Hospic Dobrého Pastýře pečuje o nevyléčitelně nemocné pacienty, kteří se rozhodli poslední okamžiky svého života strávit v domácím prostředí v kruhu svých blízkých. Zdravotníci domácího hospice vyjíždějí v kteroukoliv denní či noční hodinu ulevit pacientům od nesnesitelné bolesti, učí jejich blízké, jak správně pečovat, 24 hodin 7 dní v týdnu jsou připraveni je podpořit a pomoci jim vypořádat se s krizovou situací. Červená je barva hrdinů.

SOBOTNÍ NACHOVÁ
Nachová je barva nadhledu a přijetí. Přijmout umírání jako nezbytnou součást života a získat nadhled jsou nejčastější odpovědi našich dobrovolníků na otázku, co jim dobrovolnictví v našem hospici přináší. Dobrovolnictví je o pomoci druhému, ale také o rozvoji sebe sama, o srovnání životních priorit či hledání vyššího principu. Nachová je pro všechny trpělivé posluchače, kteří neváhají podělit se o svůj čas s jinými.

NEDĚLNÍ MODRÁ
Modrá je barva nekonečného klidu, jehož ztělesněním jsou zdravotní sestřičky a lékaři lůžkového Hospice Dobrého Pastýře. Do jejich rukou jsou denně s důvěrou vkládány osudy nevyléčitelně nemocných pacientů a jejich blízkých. Modrá je pro vyrovnané profesionály.