DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ

DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ

Srdečně Vás zveme na „Den otevřených dveří Hospice Dobrého Pastýře“, který pořádáme dne 12. října 2019 při příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče v rámci podzimní kampaně „Za důstojné odcházení“. Čeká Vás zajímavý program, komentované prohlídky hospice a drobné pohoštění. Kapacita jednotlivých aktivit je omezená, prosíme, potvrďte nám svou účast předem (viz. anotace programu). Děkujeme!

PROGRAM

14:00 h_Workshop: Jak zvládnout náročnou péči o těžce nebo nevyléčitelně nemocného blízkého v domácím prostředí

S lektorkou Mgr. Adrianou Šandrejovou, staniční sestrou Domácího Hospice Dobrého Pastýře, si budeme povídat o tom, jak se dá zvládnout péče o preterminálního a terminálního pacienta v domácím prostředí, jak ležícího pacienta správně polohovat, ošetřovat mu kůži, zajistit příjem stravy a tekutin a jak nejlépe u něj zvládnout příznaky těžkého onemocnění (dušnost, bolest, zvracení). Dozvíte se také, kdy je vhodná doba obrátit se na tým domácího hospice a jakým způsobem Vám může být nápomocen ještě během probíhající léčby pacienta a také po jejím ukončení. Workshop se uskuteční 12/10/2019 od 14:00 hod. v knihovně na přízemí Hospice Dobrého Pastýře, Sokolská 584, Čerčany. Kapacita workshopu je 10 míst, rezervace nutná, účast je zcela ZDARMA. Svou závaznou účast nám potvrďte zde.

15:00 h a 15:30 h _Komentovaná prohlídka hospice

Zajímá Vás, jak to u nás vypadá, jaké služby poskytujeme, jak o ně lze požádat a kolik to stojí? Chcete vědět, jak hospic funguje a kdo všechno stojí za jeho provozem a péčí o pacienty? Přijďte se k nám podívat. Naše sociální pracovnice Vás hospice provede a odpoví na Vaše dotazy. Komentovaná prohlídka Hospice Dobrého Pastýře se uskuteční 12/10/2019 v 15:00 hod. a v 15:30 hod. Kapacita každé skupiny je 10 míst, rezervace nutná. Svou závaznou účast nám potvrďte zde.

16:00 h_Promítání filmu : I am like a tiger (Dokument, 2011, 42 min., hodnocení na ČSFD 88 %)

Posledních sto metrů životního maratónu slovenského architekta a portrétisty. Setkání s nemocí i se smrtí. Slovenský architekt a scénický výtvarník Joska Venson emigroval po vpádu sovětských vojsk do Velké Británie. Do Čech přijíždí zemřít. Stav své duše i těla po celou dobu zaznamenává kresbami a obrazy. „Posledních sto metrů maratónů je nejtěžších. Nebudu se plazit. Budu sprintovat až do cíle.“ To je heslo, kterým se Joska Venson řídil. A nebál se odhalit ty nejniternější okamžiky konce života ani před kamerou režiséra Tomáše Škrdlanta. Film se odehrává v Hospici Dobrého Pastýře, kde Joska Venson v roce 2011 pobýval a zemřel. Promítání se uskuteční 12/10/2019 od 16:00 hod. v knihovně na přízemí Hospice Dobrého Pastýře, Sokolská 584, Čerčany. Kapacita je 10 míst, rezervace nutná, vstup je ZDARMA. Svou závaznou účast nám potvrďte zde.