Konzílium paliativní péče

Dlouho připravovaná spolupráce Domácího Hospice Dobrého Pastýře a Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov spuštěna!

V úterý 15. března proběhla historicky první návštěva našeho paliativního týmu pod vedením MUDr. Hynka Cikánka a staniční sestry Mgr. Adriany Šandrejové na půdě benešovské nemocnice. Jejich první kroky vedli na oddělení dlouhodobé ošetřovatelské péče, kde navštívili manželský pár umístěný na jednom pokoji. Bohužel oba dva jsou onkologicky nemocní. U paní byla léčba již ukončená, u pána se čeká na onkologické konzilium. Oba vědí, že zde na oddělení nemůžou být napořád… Náš paliativní tým domácího hospice v tomto případě pomáhá s řešením budoucnosti obou manželů, poskytuje jim psychickou podporu. V jiných případech spolupracuje na nastavení medikace. Jeho posláním je také edukační činnost personálu v oblasti paliativní péče a včasného identifikování pacientů, kteří takovou péči potřebují.

KONZÍLIUM PALIATIVNÍ PÉČE (KTPP)

• nabízíme specializovanou paliativní péči o pacienty v terminálním stádiu chronického nebo onkologického onemocnění
  • pomáháme primárnímu ošetřujícímu týmu řešit obtížně ovlivnitelné tělesné, psychické, sociální, spirituální obtíže pacientů
  • zajišťujeme konzultace také pro pacienty, kteří se v průběhu své léčby potýkají s jejími nežádoucími účinky
  • nabízíme podpůrně psychologickou intervenci, vyjasnění cílů péče a nastavení plánu péče dle přání a preferencí pacienta i jeho rodiny
  • podporujeme a plánujeme další navazující paliativní péči po propuštění z nemocnice

Intervence konziliárního paliativního týmu je zahájena po dohodě a se souhlasem ošetřujícího lékaře na žádost pacienta, ošetřujícího lékaře, případně blízkých pacienta.

Více ZDE