Dobrověc pomáhá

Dlouhý příběh mají za sebou knížky, které se zde snaží zčeřit Váš zájem…

Tyto knížky jsme v roce 2019 sesbírali z celé České republiky, třídili je za pomoci dobrovolnic v Praze u autorky tohoto nápadu a naší věrné ambasadorky Marušky Hrubínové. Zde knížky dalšího půl roku zůstaly, jelikož těsně před březnovým termínem konání bazaru vypukla pandemie koronaviru, byl zaveden tvrdý lockdown, a ani v prvním náhradním květnovém a druhém náhradním listopadovém a třetím náhradním březnovém termínu se akci nepovedlo ze stejného důvodu uskutečnit.

Mezičasem jsme tisíce knih museli přestěhovat, jejich domovem se stalo hospicové DOBRObistro a dočasným domovem evangelická fara v Soběhrdech. Avšak ani zde nemohly zůstat déle než půl roku, a tak se jich na čas ujala hasičská stanice v Sázavě.

Šestý pokus uspořádat Velký bazar dobrých knih v Městské knihovně v Praze plánovaný na 28/11/2021 nyní naráží na rapidně zhoršující se pandemickou situaci, kdy skokově rostou počty hospitalizovaných a zdravotníci vyzývají občany k omezení zbytných společenských kontaktů. Brzdíme, zařazujeme zpátečku a jedeme cestou online prodeje.

Hledáme milé čtenáře, kteří se ujmou těchto krásných knížek a podpoří tím péči o nevyléčitelně nemocné pacienty v Hospici Dobrého Pastýře v Čerčanech. Jsou tací mezi Vámi? Doufáme, že ano.

Děkujeme za Váš nákup 🙂

CzechEnglishVietnameseGermanFrenchRussianSpanishItalianChinese (Simplified)